Rozkład rang w League of Legends

Ilu graczy League of Legends jest w Gold, Emerald lub Diamond? Zliczamy każdego gracza w kolejce rankingowej Solo/Duo na każdym serwerze poprzez oficjalne API Riotu i publikujemy rozkład procentowy w każdej dywizji, łącznie oraz z podziałem na serwery.

Pomiar wykonany przez BoostRoyal na podstawie oficjalnego API2026 Season 3

Środek drabinki

Mediana graczy to Gold III

Najczęstsza ranga
Gold IV
8,3%
Najwyższa ranga
Challenger
0,017%
Liczba graczy
17 107 381
Ranked Solo/Duo · All servers

Dane na dzień 8 listopada 2026Ostatni przegląd 8 listopada 2026

Ranked Solo/Duo · All servers

2026 Season 3 · 8 listopada 2026

Wszystkie 15 serwerów, które udało nam się odczytać, łącznie: EU West, North America, Korea, EU Nordic & East, Brazil, Latin America North, Latin America South, Japan, Oceania, Turkey, Russia, Middle East, Southeast Asia, Taiwan, Vietnam

  1. 3,8%
    LoL Iron rank emblem
  2. 15,8%
    LoL Bronze rank emblem
  3. 20,6%
    LoL Silver rank emblem
  4. 23,3%
    LoL Gold rank emblem
  5. 18,4%
    LoL Platinum rank emblem
  6. 13,6%
    LoL Emerald rank emblem
  7. 3,9%
    LoL Diamond rank emblem
  8. 0,55%
    LoL Master rank emblem
  9. 0,04%
    LoL Grandmaster rank emblem
  10. 0,017%
    LoL Challenger rank emblem
Rozkład rang w League of Legends — Ranked Solo/Duo · All servers
Ranga% graczyPozycja
LoL Challenger rank emblem
Challenger
0,017%Top 0,017%
LoL Grandmaster rank emblem
Grandmaster
0,04%Top 0,057%
LoL Master rank emblem
Master
0,55%Top 0,61%
LoL Diamond rank emblem
Diamond I
0,58%Top 1,2%
LoL Diamond rank emblem
Diamond II
1,3%Top 2,5%
LoL Diamond rank emblem
Diamond III
0,6%Top 3,1%
LoL Diamond rank emblem
Diamond IV
1,4%Top 4,6%
LoL Emerald rank emblem
Emerald I
3,3%Top 7,9%
LoL Emerald rank emblem
Emerald II
2,1%Top 10%
LoL Emerald rank emblem
Emerald III
2,8%Top 12,8%
LoL Emerald rank emblem
Emerald IV
5,4%Top 18,1%
LoL Platinum rank emblem
Platinum I
2,6%Top 20,8%
LoL Platinum rank emblem
Platinum II
3,8%Top 24,6%
LoL Platinum rank emblem
Platinum III
4,6%Top 29,2%
LoL Platinum rank emblem
Platinum IV
7,4%Top 36,6%
LoL Gold rank emblem
Gold I
3,7%Top 40,3%
LoL Gold rank emblem
Gold II
5,3%Top 45,6%
LoL Gold rank emblem
Gold III
5,9%Top 51,6%
LoL Gold rank emblem
Gold IV
8,3%Top 59,8%
LoL Silver rank emblem
Silver I
4,2%Top 64,1%
LoL Silver rank emblem
Silver II
5,2%Top 69,3%
LoL Silver rank emblem
Silver III
5,2%Top 74,5%
LoL Silver rank emblem
Silver IV
5,9%Top 80,4%
LoL Bronze rank emblem
Bronze I
3,5%Top 83,9%
LoL Bronze rank emblem
Bronze II
4%Top 87,9%
LoL Bronze rank emblem
Bronze III
3,8%Top 91,6%
LoL Bronze rank emblem
Bronze IV
4,6%Top 96,2%
LoL Iron rank emblem
Iron I
1,8%Top 98%
LoL Iron rank emblem
Iron II
1%Top 99%
LoL Iron rank emblem
Iron III
0,51%Top 99,5%
LoL Iron rank emblem
Iron IV
0,48%Top 100%

Pomiar wykonany przez BoostRoyal na podstawie oficjalnego API. API Riotu zwraca maksymalnie 10 000 graczy Master na serwer, więc ranga Master jest niedoszacowana na: EU West, North America, Korea, EU Nordic & East, Brazil, Vietnam. Źródła: Riot Games API — league-v4 entries

Twoja ranga

Jak rzadka jest twoja ranga?

LoL Gold rank emblem
Gold III
Top 51,6%
lepsi niż 48,4% graczy rankingowych
Jak długo trwa wspinaczka?→Chcesz rzadszą rangę? Sprawdź cenę boostingu→
Według serwera

Porównanie serwerów

Ta sama ranga jest rzadsza na niektórych serwerach niż na innych. Każdy serwer jest liczony oddzielnie, z tego samego źródła i w tym samym dniu.

SerwerLiczba graczyMediana rangiEmerald+Diamond+Master+
EU West3 886 567Gold III17,6%4,2%0,28%
North America1 736 695Gold IV16,8%4,2%0,63%
Korea3 395 512Gold III18,1%4,3%0,32%
EU Nordic & East1 660 112Gold III18,4%4,6%0,64%
Brazil1 292 414Gold III18,3%4,7%0,83%
Latin America North837 858Gold III19,3%5,1%0,99%
Latin America South882 567Gold III18,5%5%1,1%
Japan316 774Gold III19,8%5,5%1,1%
Oceania209 391Gold III17,9%4,8%0,99%
Turkey918 309Gold III19,3%4,9%0,75%
Russia226 353Gold III18,7%4,4%0,66%
Middle East54 567Gold III20,1%5,1%1%
Southeast Asia377 415Gold IV17,4%4,4%0,95%
Taiwan300 310Gold III18,5%4,9%0,96%
Vietnam1 012 537Gold III19,8%5,6%1,1%
Analiza drabinki

Dlaczego nasze liczby różnią się od innych stron

Większość wykresów rozkładu pochodzi z trackerów, które znają tylko graczy, którzy sami sprawdzili swój profil, co zniekształca wyniki na korzyść aktywnych graczy i wysokich rang. My pytamy rankingowe API Riotu o liczbę graczy w każdej dywizji, dzięki czemu każde konto rankingowe na serwerze liczy się raz, wliczając w to te, których nikt nigdy nie wyszukiwał. Jedynym wyjątkiem jest ranga Master na największych serwerach, gdzie API kończy zliczanie na 10 000 graczy.

Master, Grandmaster i Challenger

Trzy najwyższe rangi nie są dywizjami. Master jest dostępny dla każdego, kto go osiągnie, podczas gdy Grandmaster i Challenger to sztywne rankingi z ograniczoną liczbą miejsc na serwer, więc ich udział zależy od wielkości serwera. Dlatego ta sama ranga wydaje się rzadsza na dużym serwerze niż na małym.

Metodologia

Skąd pochodzą te liczby

Dane pobrane z league-v4 API od Riot Games: dla każdego serwera i każdej dywizji od Iron IV do Diamond I zliczamy wpisy w kolejce rankingowej Solo/Duo, a rangi Master, Grandmaster i Challenger pobieramy z odpowiednich endpointów. Każdy gracz jest liczony raz na serwerze, na którym gra, w dywizji, którą aktualnie posiada w tym splicie. API Riotu zwraca maksymalnie 10 000 graczy Master na serwer, więc ranga Master jest niedoszacowana na największych serwerach; odpowiednie tabele zawierają stosowną informację. Udział dywizji to liczba graczy w niej będących podzielona przez wszystkich zliczonych graczy rankingowych. Dane odświeżane co tydzień; data przy każdej tabeli to dzień, w którym wykonano zliczanie.

Wspinaj się po drabince

Każda zdobyta ranga stawia Cię wyżej w rankingu niż większą część bazy graczy. Nasi boosterzy i trenerzy grają na samym szczycie.

Rozkład rang w innych grach

Wszystkie gry →
Masz pytania?

Często zadawane pytania

Everything you need to know about how our services work, pricing, and account safety.

Still have questions?Contact us

Skąd pochodzi ten rozkład rang League of Legends?

Z oficjalnego rankingowego API Riotu. Zliczamy graczy w każdej dywizji na każdym serwerze, który możemy odczytać, zamiast pobierać próbkę graczy odwiedzających strony ze statystykami, i odświeżamy dane co tydzień.

Czy rozkład uwzględnia kolejkę Flex?

Nie. Te tabele dotyczą kolejki Ranked Solo/Duo, czyli tej, którą większość graczy ma na myśli, mówiąc o swojej randze. Flex ma własną, oddzielną drabinkę.

Dlaczego Challenger jest rzadszy na niektórych serwerach niż na innych?

Grandmaster i Challenger mają ustaloną liczbę miejsc na serwer. Na serwerze z milionami graczy rankingowych ta liczba to znikomy ułamek; na mniejszym serwerze ta sama liczba miejsc stanowi większy udział.

Czy rozkład zmienia się w trakcie sezonu?

Tak. Zaraz po resecie rang gracze są skupieni na niższych poziomach, a drabinka rozszerza się w miarę trwania splita. Dlatego przeliczamy dane co tydzień i datujemy każdą tabelę.