Top 10 Grootste CS:GO & CS2 Toernooi Prijzenpotten
Twee events delen het Counter-Strike record, gescheiden door vijf jaar en een compleet nieuwe game.
Dat zijn de PGL Major Stockholm 2021, die $ 2.000.000 klaarlegde voor CS:GO, en de Esports World Cup 2026, die deze augustus hetzelfde bedrag bood voor CS2.
Hoe zit het met de rest? Elk onderstaand bedrag is de totale prijzenpot, niet de cheque voor de eerste plaats, gecontroleerd bij Liquipedia, HLTV en Esports Earnings op het moment van schrijven. Waar de bronnen verschillen — en in 2026 verschillen ze voortdurend — laten we je weten welke we hebben vertrouwd.
Hoe CS Prijzenpotten Echt Worden Bepaald
Valve financiert de Major, en sinds IEM Rio 2022 is dat een vast bedrag van $ 1.250.000. Stockholm 2021 was de uitzondering; er was dat jaar maar één Major in plaats van twee, dus verdubbelde Valve de pot.
Al het andere is geld van organisatoren. Dat betekent dat ESL, PGL, BLAST en StarLadder hun eigen bedragen bepalen, en door Saoedi-Arabië gesteunde events overbieden de Major nu ruimschoots.
Eén waarschuwing voorafgaand aan de ranking. Aangekondigde potten en daadwerkelijk uitbetaalde potten zijn twee verschillende dingen. BLAST Bounty wordt aangekondigd op $ 1.150.000 per seizoen, maar Liquipedia's toernooioverzichten tonen de 2026 Winter-finals op $ 772.500 en Summer op $ 740.000, waarbij de rest is verdeeld over de online qualifiers. FISSURE Playground 4 werd genoemd tot wel $ 2.000.000, maar is nooit gehouden. Vertrouw op de bracket, niet op het persbericht.
De 10 Grootste Counter-Strike Prijzenpotten Ooit

1. PGL Major Stockholm 2021 met $ 2.000.000
Het CS:GO-record, en niets in de geschiedenis van de game kwam in de buurt. Natus Vincere pakte $ 1.000.000 zonder een enkele map te verliezen tijdens het hele event, eindigend met een 2-0 overwinning op G2 in de Avicii Arena.
2. Esports World Cup 2026 met $ 2.000.000
De grootste CS2-pot ooit en het grootste non-Major event in de geschiedenis van Counter-Strike. Tweeëndertig teams in Parijs, van 12 tot 23 augustus. Team Spirit versloeg FUT Esports met 3-1 voor $ 600.000, terwijl het als #15 geplaatste FUT $ 340.000 mee naar huis nam voor zilver.
3. PGL Astana 2026 met $ 1.600.000
Zestien teams in Kazachstan in mei, en de op één na grootste pot van het CS2-tijdperk. Sommige aggregator-databases vermelden dit event nog op $ 800.000, maar PGL's eigen vermelding, HLTV's eventpagina en de uitbetalingsbracket zijn het allemaal eens over $ 1.600.000. Team Spirit versloeg Falcons, waarbij donk MVP werd met een 1.61 rating.
4. WESG 2016 en WESG 2017 met Elks $ 1.500.000
De recordhouders van voor de Majors, en nog steeds de grootste non-Valve CS:GO-potten ooit georganiseerd. Alibaba's nationale teamformat vereiste dat alle vijf de spelers hetzelfde paspoort deelden, wat leidde tot roosters die niemand ooit eerder had gezien. EnVyUs won de finals van 2016 in Changzhou voor $ 800.000. Fnatic pakte 2017 in Haikou voor exact hetzelfde bedrag van $ 800.000.
5. ELEAGUE Season 1 met $ 1.400.000
Atlanta, zomer 2016, wekelijks uitgezonden op TBS. Dit is het moment dat CS:GO op de Amerikaanse primetime televisie belandde, en 24 teams speelden 106 matches om daar te komen. Virtus.pro versloeg Fnatic in de finale voor $ 400.000, uit een pot die vijf jaar lang door geen enkel door Valve gefinancierd event zou worden geëvenaard.
6. De Major-tier van $ 1.250.000 van IEM Rio 2022 tot IEM Cologne 2026
Eén getal, zeven kampioenen. Outsiders won IEM Rio 2022, Team Vitality pakte BLAST.tv Paris 2023 (de laatste CS:GO Major), en Natus Vincere won PGL Major Copenhagen 2024, de eerste in CS2. Verschillende top 10-lijsten schrijven Kopenhagen toe aan Team Spirit, maar zij wonnen in werkelijkheid Perfect World Shanghai 2024. Vitality won vervolgens beide Majors in 2025 voordat Falcons FURIA met 3-0 versloeg op IEM Cologne 2026. Het aandeel van de winnaar was elke keer $ 500.000.
7. PGL's 2026 Non-Majors met Elks $ 1.250.000
De statistiek die alle oudere lijstjes achterhaald maakt. PGL organiseert nu op zichzelf staande events op exact het Major-bedrag: Cluj-Napoca in februari (Vitality), Boekarest in april (FUT Esports), en een tweede stop in Boekarest in oktober, verplaatst vanuit Belgrado en omgedoopt tot PGL Masters Bucharest 2026, waar FURIA Nemiga met 3-2 versloeg in de finale.
8. ELEAGUE Season 2 met $ 1.100.000
De verrassende run van OpTic Gaming, en nog steeds het beste Noord-Amerikaanse verhaal op deze lijst. The Greenwall versloeg Astralis in de finale in Atlanta voor $ 400.000, waarbij Astralis $ 140.000 pakte en SK Gaming en FaZe de derde plaats deelden voor elk $ 60.000.
9. BLAST Open Spring en Fall 2026 met Elks $ 1.100.000
De circuit-tier die nog niet bestond toen de oudere rankings werden geschreven. BLAST Open Rotterdam werd in maart gespeeld voor $ 1.100.000 met Vitality als winnaar, en de Fall-editie in Porto keerde dezelfde prijzenpot uit, waar Team Spirit MOUZ met 3-1 versloeg in de finale van september.
10. De $ 1.000.000 Club, Toen en Nu
In 2016 was een prijzenpot van een miljoen dollar een hele gebeurtenis: ESL One Cologne 2016 (SK Gaming, $ 500.000), daarna ELEAGUE Premier 2017 (FaZe Clan, $ 500.000) en Premier 2018 (Astralis). In 2026 keren negen afzonderlijke toernooien precies $ 1.000.000 uit, waaronder ESL Pro League Seasons 23 en 24, IEM Rio, IEM Atlanta, CS Asia Championships en het Thunderpick World Championship. Tweeëntwintig events op de kalender van 2026 vermelden $ 1.000.000 of meer.
Wat de Prijzenpot Je Niet Vertelt

Een Major-overwinning van $ 500.000 betekent niet $ 100.000 per speler, en dat is het ook nooit geweest. De organisatie pakt haar contractuele aandeel, de coach en analist krijgen een deel, en het gastland heft belasting voordat iemand überhaupt een bankoverschrijving ziet.
Dan is er nog het geld dat deze rankings nooit laten zien. Valve deelt de helft van de opbrengst van Major Skins (stickers) en viewer passes met de deelnemers. Bij de Paris Major in 2023 stroomde er naar verluidt $ 2,6 miljoen tot $ 4,5 miljoen naar de rekening van elk team, wat vijf tot negen keer het bedrag van de trofee-cheque was.
Een krimpende sticker-markt en de uitbreiding naar 32 teams hebben dat getal flink naar beneden gehaald; van teams op Budapest 2025 werd gemeld dat ze dichter bij de $ 600.000 zaten. De prijzenpot is de headline. Skins/stickers waren de échte business.
Wat Dit Betekent Als Je Tier-1 CS2 Najaagt

Tweeëntwintig toernooien van een miljoen dollar betekenen meer betaalde brackets dan ooit, en bij de grootste daarvan levert een top-acht plaatsing nu bijna net zo veel op als het winnen van een groot toernooi in 2018. Aan de meeste van die brackets zitten bovendien open qualifiers verbonden. De drempel is niet wie je kent; het is je rating.
Premier 22.000 of FACEIT Level 10 is de ondergrens waar semi-pro roosters beginnen te reageren, en Level 10 weegt zwaarder omdat de lobbies daar lastiger zijn. Onze CS2 rank breakdown legt de twee systemen naast elkaar als je niet zeker weet waar je staat. Daarna is demo-review de doorslaggevende factor: je eigen verliezen analyseren, utility-timings strakker zetten en een coach je VODs uit elkaar laten trekken in plaats van nog eens 200 potjes op gevoel te grinden.
FAQ

Welk Counter-Strike team heeft in totaal het meeste prijzengeld gewonnen?
Natus Vincere, met ongeveer $ 12,24 miljoen verspreid over CS 1.6, CS:GO en CS2. Astralis staat tweede met zo'n $ 10,7 miljoen, en Team Vitality werd de derde organisatie die de $ 10 miljoen passeerde na PGL Cluj-Napoca 2026. Vitality pakte circa $ 6,6 miljoen in het CS2-tijdperk alleen, dus die ranking zal niet lang meer zo blijven.
Waarom zijn de prijzenpotten van CS2 zo veel kleiner dan die van Dota 2's The International?
Crowdfunding. Dota's Battle Pass stelde fans in staat de pot op te blazen, wat verklaart hoe TI10 de $ 40.018.195 aantikte, waarvan $ 18,2 miljoen voor de winnaar. Valve heeft dat model nooit toegepast op Counter-Strike. CS concurreert in plaats daarvan op volume: tweeëntwintig events van een miljoen per jaar, in plaats van één jaarlijks mega-event.
Kan een non-Major CS2 toernooi een grotere prijzenpot hebben dan een Major?
Elk seizoen nu. De Esports World Cup 2026 keerde $ 2.000.000 uit tegenover de $ 1.250.000 van de Major, en PGL Astana keerde $ 1.600.000 uit. Majors wegen nog steeds zwaarder voor de Valve Regional Standings en leveren meer op via sticker-inkomsten, wat de reden is dat roosters een Major-titel als waardevoller beschouwen dan de grotere cheque die ernaast ligt.
Hoeveel van een toernooiwinst houdt een speler daadwerkelijk over?
Minder dan de rekensom doet vermoeden. Verdeeld over vijf personen is een Major-winst van $ 500.000 $ 100.000 per persoon, vóór de contractuele inhouding van de organisatie, het aandeel voor de coach en staf, en de bronbelasting van het gastland. De meeste pro's zien prijzengeld als een bonus bovenop hun salaris, aangezien een top-acht eindklassering op een event van $ 1.000.000 vier cijfers per speler oplevert.





