Top 10 najvećih nagradnih fondova na CS:GO & CS2 turnirima
Dva događaja dijele Counter-Strike rekord, razdvojena s pet godina i cijelom novom igrom.
To su PGL Major Stockholm 2021, koji je stavio $2.000.000 na stol za CS:GO, i Esports World Cup 2026, koji je izjednačio taj iznos za CS2 ovog kolovoza.
A što je s ostalima? Svaka brojka u nastavku je ukupni nagradni fond, a ne ček za prvo mjesto, provjeren na Liquipediji, HLTV-u i Esports Earningsu u trenutku pisanja. Tamo gdje se izvori ne slažu — a u 2026. se konstantno ne slažu — rekli smo vam kojem smo povjerovali.
Kako se zapravo određuju CS nagradni fondovi
Valve financira Major, a od IEM Rio 2022 financira ga na fiksno $1.250.000. Stockholm 2021 bio je iznimka jer je te godine održan samo jedan Major umjesto dva, pa je Valve udvostručio fond.
Sve ostalo je novac organizatora. To znači da ESL, PGL, BLAST i StarLadder sami određuju svoje brojke, a događaji financirani iz Saudijske Arabije sada izravno nadmašuju Major.
Jedno upozorenje prije same ljestvice. Najavljeni fondovi i isplaćeni fondovi dvije su različite stvari. BLAST Bounty najavljuje se na $1.150.000 po sezoni, ali Liquipedijini zapisi s turnira navode finale 2026 Winter na $772.500 i Summer na $740.000, dok je ostatak raspodijeljen kroz online kvalifikacije. FISSURE Playground 4 najavljivan je čak na $2.000.000 i nikada se nije održao. Vjerujte ždrijebu, a ne priopćenju za javnost.
10 najvećih Counter-Strike nagradnih fondova ikada

1. PGL Major Stockholm 2021 s $2.000.000
CS:GO rekord koji ništa u povijesti igre nije nadmašilo. Natus Vincere uzeo je $1.000.000 bez izgubljene mape tijekom cijelog turnira, završivši 2-0 protiv G2 u Avicii Areni.
2. Esports World Cup 2026 s $2.000.000
Najveći CS2 fond u povijesti i najveći ne-Major u Counter-Strike povijesti. Trideset i dva tima u Parizu, od 12. do 23. kolovoza. Team Spirit pobijedio je FUT Esports 3-1 za $600.000, dok je #15-rangirani FUT spremao $340.000 za drugo mjesto.
3. PGL Astana 2026 s $1.600.000
Šesnaest timova u Kazahstanu u svibnju i drugi najveći fond u CS2 eri. Neke baze podataka još uvijek vode ovaj događaj na $800.000, ali PGL-ov vlastiti popis, HLTV stranica događaja i tablica isplata slažu se oko $1.600.000. Team Spirit pobijedio je Falcons, a donk je uzeo MVP s ratingom od 1.61.
4. WESG 2016 i WESG 2017 s po $1.500.000
Rekorderi iz ere prije Majora i još uvijek najveći ne-Valve CS:GO fondovi ikada organizirani. Alibabin format nacionalnih timova zahtijevao je da svih pet igrača dijeli istu putovnicu, što je rezultiralo sastavima koje nitko ranije nije vidio. EnVyUs je osvojio finale 2016. u Changzhouu za $800.000. Fnatic je uzeo 2017. u Haikouu za točno istih $800.000.
5. ELEAGUE Season 1 s $1.400.000
Atlanta, ljeto 2016., emitirano tjedno na TBS-u. Ovo je trenutak kada je CS:GO stigao na američku televiziju u primetimeu, a 24 tima odigrala su 106 mečeva da bi došla do tamo. Virtus.pro pobijedio je Fnatic u finalu za $400.000, iz fonda koji niti jedan turnir financiran od strane Valvea nije nadmašio sljedećih pet godina.
6. Major razina od $1.250.000 od IEM Rio 2022 do IEM Cologne 2026
Jedan broj, sedam prvaka. Outsiders je osvojio IEM Rio 2022, Team Vitality uzeo je BLAST.tv Paris 2023 (posljednji CS:GO Major), a Natus Vincere osvojio je PGL Major Copenhagen 2024, prvi u CS2. Nekoliko top-10 lista pripisuje Kopenhagen timu Team Spirit, koji je zapravo osvojio Perfect World Shanghai 2024. Vitality je zatim pomeo oba Majora 2025. prije nego što su Falcons pobijedili FURIA-u 3-0 na IEM Cologne 2026. Pobjednički dio iznosio je $500.000 svaki put.
7. PGL-ovi ne-Majori 2026. s po $1.250.000
Statistika koja čini sve starije liste zastarjelima. PGL sada vodi samostalne događaje na točnom iznosu Majora: Cluj-Napoca u veljači (Vitality), Bukurešt u travnju (FUT Esports) i drugi Bukurešt u listopadu, premješten iz Beograda i rebrendiran kao PGL Masters Bucharest 2026, gdje je FURIA pobijedila Nemigu 3-2 u finalu.
8. ELEAGUE Season 2 s $1.100.000
Iznenađujući pohod OpTic Gaminga i još uvijek najbolja sjevernoamerička priča na ovoj listi. Greenwall je pobijedio Astralis u finalu u Atlanti za $400.000, pri čemu je Astralis uzeo $140.000, a SK Gaming i FaZe podijelili treće mjesto s po $60.000.
9. BLAST Open Spring i Fall 2026 s po $1.100.000
Razina natjecanja koja nije postojala kada su pisane starije ljestvice. BLAST Open Rotterdam održan je u ožujku za $1.100.000 uz pobjedu Vitalityja, a jesensko izdanje u Portu isplatilo je isti fond, pri čemu je Team Spirit pobijedio MOUZ 3-1 u rujanskom finalu.
10. Klub od $1.000.000, nekad i sad
U 2016. fond od milijun dolara bio je posebna prigoda: ESL One Cologne 2016 (SK Gaming, $500.000), zatim ELEAGUE Premier 2017 (FaZe Clan, $500.000) i Premier 2018 (Astralis). U 2026. devet zasebnih turnira isplaćuje točno $1.000.000, uključujući ESL Pro League Sezone 23 i 24, IEM Rio, IEM Atlanta, CS Asia Championships i Thunderpick World Championship. Dvadeset i dva događaja na kalendaru za 2026. navode $1.000.000 ili više.
Što vam nagradni fond ne govori

Pobjeda na Majoru od $500.000 nije $100.000 po igraču i nikada nije ni bila. Organizacija uzima svoj ugovorni dio, trener i analitičar uzimaju svoje udjele, a zemlja domaćin uzima porez prije nego što netko uopće vidi doznaku.
Zatim je tu novac koji ove ljestvice nikada ne prikazuju. Valve dijeli polovicu prihoda od naljepnica (stickera) i propusnica za gledatelje s sudionicima, a na Paris Majoru 2023. to je prema izvješćima donijelo od 2,6 do 4,5 milijuna dolara na račun svakog tima, pet do devet puta više od samog čeka za trofej.
Pad tržišta naljepnica i proširenje na 32 tima znatno su smanjili taj broj, pri čemu su timovi u Budimpešti 2025. navodno bili bliže $600.000. Nagradni fond je naslov. Naljepnice su bile posao.
Što ovo znači ako ciljate na Tier-1 CS2

Dvadeset i dva milijunska turnira znače više plaćenih ždrijebova nego ikad prije, a na najvećima od njih plasman među najboljih osam sada donosi iznos blizak onome što je donosila pobjeda na velikom turniru 2018. Većina tih ždrijebova ima i otvorene kvalifikacije. Prepreka nisu veze. Prepreka je rating.
Premier 22.000 ili FACEIT Level 10 je dno na kojem poloprofesionalni sastavi počinju odgovarati, a Level 10 ima veću težinu jer su lobiji teži. Naša CS2 analiza rangova uspoređuje ta dva sustava ako niste sigurni gdje se nalazite. Nakon toga, ključna razlika je rad na demoma, što znači pregledavanje vlastitih poraza, popravljanje tajminga utlija i rad s trenerom koji će raščlaniti vaše VOD-ove umjesto besciljnog igranja još 200 mečeva na osjećaj.
Često postavljana pitanja (FAQ)

Koja je Counter-Strike ekipa osvojila najviše novca od nagrada ukupno?
Natus Vincere, s otprilike 12,24 milijuna dolara kroz CS 1.6, CS:GO i CS2. Astralis je drugi s oko 10,7 milijuna dolara, dok je Team Vitality postao treća organizacija koja je prešla 10 milijuna dolara nakon PGL Cluj-Napoca 2026. Vitality je zaradio oko 6,6 milijuna dolara tijekom CS2 ere, tako da se ta ljestvica neće dugo održati.
Zašto su CS2 nagradni fondovi toliko manji od Dota 2 The Internationala?
Crowdfunding. Dotin Battle Pass omogućio je navijačima da napumpaju fond, zbog čega je TI10 dosegnuo $40.018.195 s 18,2 milijuna dolara za pobjednika. Valve nikada nije primijenio taj model na Counter-Strike. CS se umjesto toga natječe kvantitetom: dvadeset i dva milijunska događaja godišnje, umjesto jednog godišnjeg mega-događaja.
Može li ne-Major CS2 turnir imati veći nagradni fond od Majora?
Sada svake sezone. Esports World Cup 2026 isplatio je $2.000.000 u usporedbi s Majorovih $1.250.000, a PGL Astana isplatio je $1.600.000. Majori i dalje nose veću težinu na Valve Regional Standings i veće prihode od naljepnica, zbog čega timovi i dalje smatraju Major titulu vrjednijom od većeg čeka koji stoji pored nje.
Koliko novca od pobjede na turniru igrač zapravo zadrži za sebe?
Manje nego što matematika sugerira. Podijeljeno na pet dijelova, pobjeda na Majoru od $500.000 iznosi $100.000 po osobi prije ugovornog dijela organizacije, udjela trenera i osoblja te poreza po odbitku u zemlji domaćinu. Većina profesionalaca tretira novac od nagrada kao bonus na plaću, jer plasman u top-osam na turniru od $1.000.000 donosi četveroznamenkasti iznos po igraču.




