Counter-Strike 2-tason jakautuminen

Valve ei julkaise virallista CS Rating -jakaumaa. Tämä sivu käyttää csstats.gg-sivuston aktiivisten Premier-pelaajien määriä ja näyttää osuudet kussakin värikategoriassa, harmaasta kultaiseen.

Kolmannen osapuolen seurantanäytePremier Season 5

Tikapuiden keskikohta

Mediaanipelaaja on Blue (10,000–14,999)

Yleisin rank
Blue (10,000–14,999)
26,1%
Korkein sijoitus
Gold (30,000+)
0,1%
Jono
Premier (CS Rating)

Data päivitetty 8. marraskuuta 2026Viimeksi tarkistettu 8. marraskuuta 2026

Premier (CS Rating)

Premier Season 5 · 8. marraskuuta 2026

Kaikki alueet. Pelaajat, jotka ovat olleet aktiivisia Premier-tilassa viimeisen 30 päivän aikana ja jotka csstats.gg tunnistaa (noin 5,3 miljoonaa).

  1. 21,3%
  2. 23,2%
  3. 26,1%
  4. 19,3%
  5. 8,3%
  6. 1,8%
  7. 0,1%
Counter-Strike 2-sijoitusten jakautuminen — Premier (CS Rating)
Taso% pelaajistaSijoitus
Gold (30,000+)0,1%Top 0,1%
Red (25,000–29,999)1,8%Top 1,9%
Pink (20,000–24,999)8,3%Top 10,2%
Purple (15,000–19,999)19,3%Top 29,5%
Blue (10,000–14,999)26,1%Top 55,5%
Light Blue (5,000–9,999)23,2%Top 78,7%
Grey (0–4,999)21,3%Top 100%

Kolmannen osapuolen seurantanäyte. Liukuva 30 päivän seurantaikkuna, ei koko pelaajakannan kattava väestönlaskenta. Erillinen syyskuun 2026 otos 3,1 miljoonasta rankatusta pelaajasta vastaa tuloksia noin yhden prosenttiyksikön tarkkuudella jokaisessa kategoriassa. Lähteet: csstats.gg — CS2 rank distribution (Premier, rolling 30 days)

Oma rankisi

Kuinka harvinainen sijoituksesi on?

Blue (10,000–14,999)
Top 55,5%
parempi kuin 44,5% ranked-pelaajista
Haluatko harvinaisemman tason? Katso boostauksen hinta→
Tikapuita lukemassa

Värikategoriat, eivät rankit

Premier-tilassa ei ole perinteisiä rankeja. CS Ratingisi on luku, ja peli värittää sen 5 000 pisteen välein: harmaa, vaaleansininen, sininen, violetti, pinkki, punainen ja kultainen 30 000 pisteestä ylöspäin. Competitive-tilassa käytetään yhä vanhoja skill groupeja, mutta koska ne ansaitaan karttakohtaisesti, yhdellä pelaajalla voi olla useita eri rankeja samanaikaisesti.

Metodologia

Mistä nämä luvut tulevat

Valve ei julkaise CS2 rating -jakaumaa. Käytämme csstats.gg-sivuston jakaumaa viimeisen 30 päivän aikana Premier-tilassa aktiivisista pelaajista kaikilla alueilla, ryhmiteltynä pelin seitsemään värikategoriaan. Vertasimme tuloksia riippumattomaan syyskuun 2026 otokseen, joka sisälsi 3,1 miljoonaa rankattua pelaajaa. Trackerit laskevat vain näkemänsä pelaajat, joten pidä lukuja suurena otoksena. Päivitetään, kun seuraava Premier-kausi vakiintuu.

Nouse tikapuilla

Jokainen nousemasi taso nostaa sinut suuremman osan pelaajakuntaa yläpuolelle. Boostereidemme ja valmentajiemme taso on huipulla.

Muiden pelien rank-jakaumat

Kaikki pelit →
Onko sinulla kysyttävää?

Usein kysytyt kysymykset

Everything you need to know about how our services work, pricing, and account safety.

Still have questions?Contact us

Julkaiseeko Valve CS2 rank jakauman?

Ei. Valve näyttää vain pelaajan oman CS Ratingin ja tulostaulut, mutta ei jakaumaa. Kaikki CS2-jakaumat tulevat trackereilta; meidän lähteemme on mainittu taulukon alla.

Mikä on hyvä CS Rating CS2-pelissä?

Kaikki pinkissä kategoriassa (20 000+) nostaa sinut jo suunnilleen aktiivisten Premier-pelaajien kymmenen parhaan prosentin joukkoon, ja punainen sekä kultainen ovat huomattavasti harvinaisempia. Tarkat osuudet näet taulukosta.

Miksi täällä ei ole Competitive skill groupeja?

Competitive skill groupit ansaitaan karttakohtaisesti, joten pelaaja voi olla Silver yhdessä kartassa ja Gold Nova toisessa. Trackerit laskevat karttakohtaisia rankeja pelaajien sijaan, mikä tekisi pelaajien osuuksia kuvaavasta taulukosta harhaanjohtavan.