Top 10 največjih nagradnih skladov na CS:GO & CS2 turnirjih
Dva dogodka si delita rekord v Counter-Striku, med njima pa je pet let razlike in povsem nova igra.
To sta PGL Major Stockholm 2021, ki je za CS:GO postavil na mizo 2.000.000 $, ter Esports World Cup 2026, ki je letos avgusta ta znesek izenačil za CS2.
Kaj pa ostali? Vsaka spodnja številka predstavlja skupni nagradni sklad in ne le nakazila za prvo mesto, preverjena pa je bila na Liquipedii, HLTV-ju in Esports Earnings v času pisanja. Kjer se viri ne ujemajo – in v letu 2026 se ne ujemajo ves čas –, vam povmemo, kateremu smo zaupali.
Kako se nagradni skladi v CS pravzaprav določijo
Valve financira Major in od IEM Rio 2022 naprej zanj namenja fiksni znesek 1.250.000 $. Stockholm 2021 je bil izjemoma drugačen, saj je bil tisto leto le en Major namesto dveh, zato je Valve pot podvojil.
Vse ostalo je denar organizatorjev. To pomeni, da ESL, PGL, BLAST in StarLadder sami določajo svoje številke, dogodki s savdijskim kapitalom pa zdaj z nagradami že neposredno presegajo sam Major.
Še opozorilo pred lestvico: napovedani skladi in dejansko izplačani skladi niso ista stvar. BLAST Bounty se oglašuje z 1.150.000 $ na sezono, vendar Liquipediini podatki o turnirjih navajajo finale Winter 2026 pri 772.500 $ in Summer pri 740.000 $, preostanek pa je razporejen po spletnih kvalifikacijah. FISSURE Playground 4 naj bi imel celo 2.000.000 $, a se sploh ni izvedel. Zaupajte turnirskemu žrebu, ne izjavam za javnost.
10 največjih Counter-Strike nagradnih skladov vseh časov

1. PGL Major Stockholm 2021 – 2.000.000 $
Rekord ere CS:GO, ki se mu v zgodovini igre ni nič niti približalo. Natus Vincere je odnesel 1.000.000 $, ne da bi izgubil eno samo mapo na celotnem turnirju, ter v Avicii Areni premagal G2 z zmagovalnih 2-0.
2. Esports World Cup 2026 – 2.000.000 $
Največji sklad v zgodovini CS2 in največji ne-Major turnir v zgodovini Counter-Strikerja. Dvaintrideset ekipi v Parizu med 12. in 23. avgustom. Team Spirit je premagal FUT Esports s 3-1 za 600.000 $, medtem ko je FUT, uvrščen na #15. mesto, s srebrom pospravil 340.000 $.
3. PGL Astana 2026 – 1.600.000 $
Šestnajst ekipi majskega turnirja v Kazahstanu in drugi največji sklad v CS2 eri. Nekatere zbirne baze podatkov ta dogodek še vedno navajajo pri 800.000 $, toda lastni podatki PGL-a, HLTV stran dogodka in izplačilna shema se vsi ujemajo pri znesku 1.600.000 $. Team Spirit je premagal Falcons, pri čemer je donk osvojil MVP z ratingom 1.61.
4. WESG 2016 in WESG 2017 – po 1.500.000 $
Rekorderja iz obdobja pred Majorji in še vedno največja ne-Valve CS:GO sklada, kar jih je bilo kdaj organiziranih. Format nacionalnih ekip podjetja Alibaba je zahteval, da vseh pet igralcev deli isti potni list, kar je ustvarilo postave, ki jih nihče prej ni videl. EnVyUs je zmagal v finalu 2016 v Changzhouju za 800.000 $. Fnatic pa je osvojil turnir 2017 v Haikouju za natanko enakih 800.000 $.
5. ELEAGUE Season 1 – 1.400.000 $
Atlanta, poletje 2016, tedensko predvajano na televiziji TBS. To je trenutek, ko je CS:GO pristal na ameriški televiziji v najboljšem gledanem času, 24 ekipi pa je za prihod do tja odigralo 106 tekem. Virtus.pro je v finalu premagal Fnatic za 400.000 $ iz sklada, ki ga noben dogodek pod okriljem Valve-a ni izenačil še pet let.
6. Major razred 1.250.000 $ od IEM Rio 2022 do IEM Cologne 2026
Ena številka, sedem prvakov. Outsiders so zmagali na IEM Rio 2022, Team Vitality je osvojil BLAST.tv Paris 2023 (zadnji CS:GO Major), Natus Vincere pa je zmagal na PGL Major Copenhagen 2024, prvem v CS2. Nekateri seznam top 10 uvrščajo Kopenhagen ekipi Team Spirit, ki pa je dejansko zmagala na Perfect World Shanghai 2024. Vitality je nato odnesel oba Majorja v 2025, preden so Falcons premagali FURIO s 3-0 na IEM Cologne 2026. Zmagovalčev delež je vsakič znašal 500.000 $.
7. PGL-jevi ne-Major turnirji 2026 – po 1.250.000 $
Statistika, zaradi katere so starejše lestvice zastarele. PGL zdaj organizira samostojne dogodke z natanko enako številko kot Majorji: Cluj-Napoca februarja (Vitality), Bukarešta aprila (FUT Esports) in drugi postanek v Bukarešti oktobra, prestavljen iz Beograda in preimenovan v PGL Masters Bucharest 2026, kjer je FURIA v finalu premagala Nemigo s 3-2.
8. ELEAGUE Season 2 – 1.100.000 $
Presenetljiv pohod OpTic Gaminga in še vedno najboljša severnoameriška zgodba na tem seznamu. Greenwall je v finalu v Atlanti premagal Astralis za 400.000 $, pri čemer je Astralis odnesel 140.000 $, SK Gaming in FaZe pa sta si razdelila tretje mesto z 60.000 $ vsak.
9. BLAST Open Spring in Fall 2026 – po 1.100.000 $
Razred tekmovalnega vezja, ki ni obstajal, ko so se pisale starejše lestvice. BLAST Open Rotterdam se je odvil marca za 1.100.000 $ z zmago Vitalityja, jesenska izdaja v Portu pa je ponudila enak sklad, pri čemer je Team Spirit v septembrskem finalu premagal MOUZ s 3-1.
10. Klub milijonarjev – nekoč in danes
Leta 2016 je bil milijonski sklad pravi dogodek: ESL One Cologne 2016 (SK Gaming, 500.000 $), nato ELEAGUE Premier 2017 (FaZe Clan, 500.000 $) in Premier 2018 (Astralis). V letu 2026 pa devet ločenih turnirjev ponuja natanko 1.000.000 $, vključno z ESL Pro League Sezonama 23 in 24, IEM Rio, IEM Atlanta, CS Asia Championships in Thunderpick World Championship. Kar dvaindvajset dogodkov na koledarju za leto 2026 navaja 1.000.000 $ ali več.
Kaj vam nagradni sklad ne pove

Zmaga na Majorju za 500.000 $ ne pomeni 100.000 $ na igralca in nikoli ni pomenila. Organizacija vzame svoj pogodbeni delež, trener in analitik dobita svoj del, država gostiteljica pa odtegne davek, preden kdor koli vidi nakazilo.
Poleg tega je tu še denar, ki ga te lestvice nikoli ne prikažejo. Valve polovico prihodkov od nalepk (stickers) in gledalskih propustnic (viewer pass) razdeli med udeležence, kar je na Majorju v Parizu 2023 po poročanjih prineslo med 2,6 in 4,5 milijona dolarjev na račun posamezne ekipes – kar je pet- do devetkrat več od samega čeka za pokal.
Krčenje trga nalepk in širitev na 32 ekipi sta to številko močno znižala; za ekipe v Budimpešti 2025 se poroča o zneskih bližje 600.000 $. Nagradni sklad je naslov v medijih. Nalepke pa so bile pravi posel.
Kaj to pomeni, če se prebijate proti Tier-1 CS2

Dvaindvajset milijonskih dogodkov pomeni več plačanih tekmovalnih žrebov kot kdaj koli prej, na največjih med njimi pa uvrstitev med najboljših osem zdaj prinaša skoraj toliko, kot je leta 2018 prinesla zmaga na velikem turnirju. Večina teh žrebov ima poleg tega odprte kvalifikacije. Ovira torej niso povezave. Ovira je vaš rating.
Premier 22.000 ali FACEIT Level 10 je osnova, pri kateri polprofesionalne ekipe sploh začnejo odgovarjati na sporočila, pri čemer ima Level 10 večjo težo, saj so lobbyji težji. Naš pregled CS2 rankov primerja oba sistema med seboj, če niste prepričani, kje se nahajate. Naprej pa dela razliko analiza demo posnetkov – kar pomeni pregledovanje lastnih porazov, popravljanje tajmingov za utility ter delo s trenerjem, ki razčleni vaše VOD-e, namesto da na podlagi občutka grindate še 200 tekem.
Pogosta vprašanja (FAQ)

Katera Counter-Strike ekipa je skupno osvojila največ denarnih nagrad?
Natus Vincere, z približno 12,24 milijona dolarjev skozi ere CS 1.6, CS:GO in CS2. Astralis zaseda drugo mesto z okoli 10,7 milijona dolarjev, Team Vitality pa je postal tretja organizacija, ki je presegla 10 milijonov dolarjev po PGL Cluj-Napoca 2026. Vitality je samo v CS2 eri pospravil okoli 6,6 milijona dolarjev, zato se ta lestvica ne bo obdržala prav dolgo.
Zakaj so nagradni skladi v CS2 tako manjši kot na Dota 2 The International?
Množično financiranje (crowdfunding). Dotin Battle Pass je navijačem omogočil, da so močno napihnili sklad, zaradi česar je TI10 dosegel 40.018.195 $, pri čemer je zmagovalec prejel 18,2 milijona dolarjev. Valve tega modela nikoli ni uporabil za Counter-Strike. CS namesto tega tekmuje s količino: dvaindvajset milijonskih dogodkov na leto namesto enega letnega mega-dogodka.
Ali ima lahko ne-Major CS2 turnir večji nagradni sklad kot Major?
Zdaj že v vsaki sezoni. Esports World Cup 2026 je izplačal 2.000.000 $ v primerjavi z 1.250.000 $ na Majorju, PGL Astana pa je izplačal 1.600.000 $. Majorji vseeno nosijo večjo težo na Valve Regional Standings ter prinašajo denar od nalepk, zaradi česar ekipe naslov prvaka na Majorju še vedno cenijo bolj kot večji ček na turnirju ob njem.
Koliko denarja od zmage na turnirju igralec dejansko obdrži?
Manj, kot kaže preprosta matematika. Razdeljena na pet delov, zmaga na Majorju za 500.000 $ pomeni 100.000 $ na osebo – še pred pogodbenim odtegljajem organizacije, deleži trenerja in osebja ter davkom države gostiteljice. Večina pro igralcev obravnava nagradni denar kot bonus k plači, saj uvrstitev med top 8 na milijonskem turnirju prinaša štirimestne zneske na igralca.



