Разпределение на ранговете в Counter-Strike 2

Valve не публикува официално разпределение на CS Rating. Тази страница използва данните на csstats.gg за активните Premier играчи и показва процента на играчите във всяка цветова група, от сиво до златно.

Извадка от тракер на трета странаPremier Season 5

Средата на стълбицата

Медианният играч е Blue (10,000–14,999)

Най-често срещан ранг
Blue (10,000–14,999)
26,1%
Топ ранг
Gold (30,000+)
0,1%
Опашка
Premier (CS Rating)

Данни към 8 ноември 2026 г.Последна проверка 8 ноември 2026 г.

Premier (CS Rating)

Premier Season 5 · 8 ноември 2026 г.

Всички региони. Играчи, активни в Premier през последните 30 дни, проследени от csstats.gg (около 5,3 милиона)

  1. 21,3%
  2. 23,2%
  3. 26,1%
  4. 19,3%
  5. 8,3%
  6. 1,8%
  7. 0,1%
Разпределение на ранговете в Counter-Strike 2 — Premier (CS Rating)
Ранг% от играчитеПозиция
Gold (30,000+)0,1%Топ 0,1%
Red (25,000–29,999)1,8%Топ 1,9%
Pink (20,000–24,999)8,3%Топ 10,2%
Purple (15,000–19,999)19,3%Топ 29,5%
Blue (10,000–14,999)26,1%Топ 55,5%
Light Blue (5,000–9,999)23,2%Топ 78,7%
Grey (0–4,999)21,3%Топ 100%

Извадка от тракер на трета страна. Данните са на база 30-дневен прозорец, а не пълно преброяване. Отделна извадка от септември 2026 г. с 3,1 милиона играчи съвпада с точност до около един процент във всяка група. Източници: csstats.gg — CS2 rank distribution (Premier, rolling 30 days)

Вашият ранг

Колко рядък е вашият ранг?

Blue (10,000–14,999)
Топ 55,5%
по-добър от 44,5% от класираните играчи
Искате по-рядък ранг? Вижте цената за бууст→
Анализ на стълбицата

Цветови групи, а не рангове

В Premier няма рангове с имена. Твоят CS Rating е число, а играта го оцветява в групи през 5 000 точки. Сиво, светлосиньо, синьо, лилаво, розово, червено и златно при 30 000 и нагоре. Competitive режимът все още използва старите skill groups, но те се печелят за всяка карта поотделно, така че един играч може да има няколко различни ранга едновременно.

Методология

Откъде идват тези числа

Valve не публикува официално разпределение на CS2 рейтинга. Ние използваме данните на csstats.gg за разпределението на активните Premier играчи през последните 30 дни за всички региони, групирани в седемте цветови нива на играта, и ги съпоставяме с независима извадка от септември 2026 г. с 3,1 милиона играчи с рейтинг. Тракерите отчитат само играчите, които виждат, затова разглеждай тези данни като голяма извадка. Обновява се, когато се стабилизира следващият Premier сезон.

Изкачете се по стълбицата

Всеки ранг, до който се изкачите, ви поставя над по-голям дял от играчите. Нашите буустъри и треньори играят на най-високо ниво.

Разпределение на ранговете за други игри

Всички игри →
Имате въпроси?

Често задавани въпроси

Everything you need to know about how our services work, pricing, and account safety.

Still have questions?Contact us

Публикува ли Valve официално разпределение на CS2 ранговете?

Не. Valve показва само индивидуалния CS Rating на всеки играч и класациите, но не и разпределението. Всяко CS2 разпределение идва от тракер; нашият е посочен под таблицата.

Какъв CS Rating се счита за добър в CS2?

Всяко ниво в розовата група (20 000+) те поставя в приблизително топ 10% от активните Premier играчи, а червеното и златното са далеч по-редки. Точните проценти можеш да видиш в таблицата.

Защо тук няма Competitive skill groups?

Competitive skill groups се печелят за всяка карта, така че един играч може да бъде Silver на една карта и Gold Nova на друга. Тракерите броят ранговете по карти, а не играчите, което прави таблицата за разпределение на играчите подвеждаща.